(Input html or adsense code here)

Pokud vás některý článek zaujal, prosím zanechte Váš komentář a nebo dotaz k tématu právní ochrany. Možná pomůžete dalšímu hledajícímu člověku a nebo přispějete do diskuze.

Informace, které jsou na této stránce uvedené byste neměli brát jako přesné a aktuální. Aktuální informace a data naleznete vždy u pojišťovny nabízející pojištění právní ochrany.


Posledně Hledané
Doporučené stránky

 

postheadericon Pojištění právní ochrany

Pojištění právní ochrany je méně časté, než třeba pojištění majetku či osob, na jeho důležitosti to ale neubírá. Pojištění právní ochrany chrání své klienty před nepříznivými důsledky právních sporů a s nimi spojenými finančními náklady. Využití může být velmi široké jak pro fyzické tak i právnické osoby. Je vhodné například pro řidiče z povolání, u nemovitostí využívaných k osobním účelům či podnikání menších subjektů.

A protože je celkem složité, vysvětlovat princip pojištění právní ochrany teoreticky, pokusím se vám ho vyložit na příkladu.
Řekněme, že manželský pár si vyjel na motorce na výlet. Cestou se jim ale stala nehoda. Došlo ke střetu jejich motorky a protijedoucího vozidla ve špatně přehledné zatáčce. Nedošlo na ztráty na životech, žena však měla méně vážné úrazy a manžel byl také potlučený. Byl si však jistý tím, že se žádného přestupku nedopustil, nepřejel dělící čáru a jel povolenou rychlostí. Řidič auta však tvrdil opak, manžel si to ale nenechal líbit a obrátil se na pojišťovnu. Poukázal na své pojištění právní ochrany a pojišťovna začala celou věc prověřovat. Pojišťovna uhradila znalecký posudek pro tuto událost a vyvrátila obvinění řidiče auta. Řidič si oddechl a myslel si, že bude mít klid. Pak se ale stala další očekávaná věc, a to, že nikdo nepotvrdil vinu toho řidiče auta. A tak byla věc poslána k soudu, kde se všichni řídili hlavně znaleckým posudkem. Všechny soudní náklady hradila pojišťovna.

Právě pro takové případy je velmi účinné pojištění právní ochrany. Kdo ví, kolik by manžele stály náklady na znalecký posudek, na obhájce i na soudní výlohy.

Pokud bych to měla shrnout, pojištění právní ochrany se vztahuje převážně na:
-poplatky a náklady za soudní řízení
-výdaje za právní zástupce
-náklady na znalecké posudky

Nevztahuje se na:
-pokrytí pokut
-uplatňování nároků převedených na pojištěného
-spory mezi pojištěným a pojišťovnou právní ochrany
-prosazování zájmů pojištěného v insolventním řízení
-právní zastupování ve sporech o náhradu škody třetí osobou
-výdaje protistrany a státu

Zkopírujte a vložte kód níže..
Email a IM
WWW kód
Fóra
Dobré pojištění

Leave a Reply